facebook
twitter
  • tartak01
  • tartak04
  • tartak05
  • tartak02
  • tartak03

2014-06-07
Rowery wodne
Od dziś przy starym tartaku mamy wypożyczalnie rowerów wodnych. Zapraszamy wszystkich!


2014-07-28
Regaty w Iławie

W tegoroczne wakacje z pewnością nie możemy narzekać na nudę. Na pobliskich jeziorach od dawna panuje tłok – może to oznaczać tylko jedno. Sezon żeglarski w pełni!
Dwa duże wydarzenia żeglarskie – Jeziorak Challenge i I Regaty Charytatywne – za nami. To jednak nie koniec emocji sportowych w Iławie! W ostatni weekend sierpnia odbędą się regaty o Żeglarski Puchar Iławy 2014 oraz regaty z cyklu Warmia Mazury Senior Games 2014.


2014-07-28
Festiwal Jeziorak Szanty 2014

Szanty – wakacje na Warmii i Mazurach nie miałyby bez nich tyle uroku! Tym bardziej cieszy nas to, że już w ten weekend – od 2 do 3 sierpnia – na plaży przy ul. Kajki odbędzie się Festiwal Jeziorak Szanty 2014. 
Podczas imprezy będzie można posłuchać pieśni morskich i żeglarskich, a także celtyckiej muzyki folkowej.


2014-08-14
Warmia Mazury Senior Games 2014

Od 28 do 31 sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów sportowych Warmia Mazury Senior Games. Wszyscy chętni i aktywni seniorzy będą mieli okazję zmierzyć się w 14 dyscyplinach sportowych. Od podnoszenia ciężarów przez lekką atletykę, skoki spadochronowe po brydż sportowy. To wszystko czeka na uczestników w Iławie. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że elektroniczna rejestracja potrwa jedynie do 21 sierpnia, więc trzeba się pośpieszyć, by zaklepać sobie miejsce! Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wydarzenia.

Po stoczonych pojedynkach serdecznie zapraszamy seniorów do naszego Spa, gdzie odnajdą ukojenie dla obolałych mięśni i stawów. Nie ma lepszego leku na zmęczenie!


2014-10-03
IV edycja zawodów pływackich
4 października ruszy IV edycja amatorskich zawodów pływackich. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w dowolnym stylu. Dystanse zaś podzielone zostaną ze względu na wiek pływaków. Po zakończeniu pływania, uczestnicy przebiegną 2 km wokół jeziora. W zeszłym roku podczas finału mieszkańcy Iławy byli najbardziej liczną grupą. Może w tym roku uda nam się pobić rekord? Po męczących sportowych wyczynach zapraszamy do naszego hotelu, gdzie znajdziecie w pełni zasłużony odpoczynek.


2014-10-10
Ostatnia wystawa z cyklu„Ameryka, Wenecja, Ruś..."
17 października po raz ostatni będzie można zobaczyć prace ponad dwudziestu artystów, którzy swoje działa wystawili właśnie w Ameryce, Wenecji i Rosji. Na wystawie można zachwycać się obrazami miejsc znajdujących się na Warmii i Mazurach. To rzadka okazja, aby na znane nam tereny spojrzeć z nieco innej perspektywy. Zamknięcie wystawy odbędzie 17 października 2014 roku w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie o godzinie 17:00. Zapraszamy!


2014-10-16
Wystawa Janusza Lewandowskiego
Tylko do końca października w iławskiej galerii będzie można zobaczyć wystawę wybitnego malarza – Janusza Lewandowskiego. Są to obrazy przedstawiające tereny Mazowsza oraz wiejskie postaci. Dzięki niezwykłemu połączeniu techniki i barw najzwyklejsze elementy krajobrazu stają się magiczne i niespotykane. Zapraszamy!


2014-11-10
Komedia "Czy jest na sali lekarz?" w Iławie
16 listopada w iławskim kinoteatrze zostanie rozegrana komedia pt. "Czy jest na sali lekarz?". Przedstawienie w sposób prześmiewczy zobrazuje stan polskiej służby zdrowia. W spektaklu kwestie będą przeplatane zabawnymi piosenkami, a język bohaterów nie będzie stronił od ironii. Zapraszamy! Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 17:00.


2014-11-18
Spotkanie z podróżniczką Dominiką Chojnowską
22 listopada w sali konferencyjnej Iławskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Dominiką Chojnowską, która wraz z przyjaciółmi przejechała na rowerze prawie 1700 km. Trasa prowadziła z Paryża do Pragi. Podróżniczka za pomocą prezentacji multimedialnej opowie o wyprawie, udzielając również wskazówek dotyczących podobnego przedsięwzięcia. To niezwykła okazja nie tylko dla fanów jednośladów, ale również dla tych, którzy uwielbiają podróże, Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny.


2014-11-25
„Przejście” - wernisaż prac Krystyny Janusz
Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 27 listopada o godz. 18:00 w Sali Wystaw ICK (budynek kina). Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie autorstwa Krystyny Janusz, obrazujące drzwi oraz kamienice znajdujące się na Warmii. Będzie to niezwykła okazja do tego, aby na elementy naszego codziennego krajobrazu, które zazwyczaj mijamy w pośpiechu, spojrzeć nieco inaczej. Zapraszamy! Prace będzie można oglądać do 16 grudnia.


2014-12-16
Koncert noworoczny w Iławie
Zapraszamy na koncert noworoczny, który odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie. Podczas jego trwania będzie można bawić przy dźwiękach rock&roll'owych przebojów, a także przy znanych polskich przebojach. Wstęp wolny.


2015-01-08
23. Finał WOŚP w Iławie
Tegoroczna kwesta na rzecz WOŚP rozpocznie się w Iławie już 10 stycznia od koncertów zespołów SORRY ANDŻEJ, POSITIVE FOR PROGRESS oraz KOMETY (wstęp 10 zł). 11 stycznia w mieście odbędzie się szereg licytacji, konkursów oraz zabaw dla całej rodziny. Będzie można między innymi skorzystać ze strzelnicy, jeździć na quadzie oraz skosztować myśliwskich dań. Dzień zakończy się koncertem zespołu BIG DAY, który odbędzie się tuż po tradycyjnym „światełku do nieba” wysłanym o godzinie 20:00 sprzed iławskiego kinoteatru.


2015-01-14
Koncert bardów w Starym Tartaku
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert dwóch bardów, który odbędzie się w naszym hotelu 16 stycznia o godzinie 19:00. Wystąpią na nim wspaniali muzycy - Andrzej Wawrzyniak i Łukasz Majewski.


2015-01-22
Nominacja do nagrody TOPHOTEL 2015

Z radością informujemy o otrzymaniu nominacji w kategorii LAKES w plebiscycie TOPHOTEL, którego celem jest „uhonorowanie wybitnych osiągnięć w hotelarstwie”. O wynikach konkursu decydują klienci hoteli Wszystkich, którzy chcieliby oddać głos na Stary Tartak zapraszamy na stronę  http://www.tophotel.pl/


2015-02-09
Koncert

Lekko unoszące się brzmienie gitar, wysublimowane solówki wypełnione stosownymi tonami instrumentów klawiszowych, magia harmonijki oraz charyzmatyczny męski wokal. To zaledwie streszczenie koncertu, który odbędzie się już 27 lutego w sali kameralnej Starego Tartaku, w Iławie.

Koncert o godz. 19-stej rozpocznie iławska formacja o zabarwieniu poetyckim, którą firmuje Mariusz Gołębiowski. Następnie na scenie pojawi się Śląska grupa ACUSTIC - w twórczości zespołu można usłyszeć blues, rock, a nawet i jamajskie dźwięki. Podsumowaniem wieczoru będzie występ bydgoskiego kwartet rockowego PAKT Jam Band.

Organizatorzy:
Awangarda Miejska
Iławskie Centrum Kultury

Sponsorzy:
Hotel/Restauracja STARY TARTAK
Pracownia Psychologiczna - Ewelina Woźniak
TomColor
Creative Adviser

27.02.2015r., godz. 19.00 Stary Tartak

Zagrają:
Mariusz Gołębiowski z zespołem
ACUSTIC
PAKT JAM BAND

Dla Gości Hotelowych wstęp wolny.


2015-03-13
Koncert "Muzyka sfer"

22 marca zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie w kinoteatrze Pasja w Iławie. Podczas wydarzenia usłyszymy niezwykłe połączenie muzyki elektronicznej z dźwiękami gongów i mis tybetańskich.
Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00. 
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Iławskim Centrum Kultury.
 


2015-03-26
Iławski Bieg Leszcza

29 marca, w ramach powitania wiosny, odbędzie się Iławski Bieg Leszcza, w którym udział mogą wziąć miłośnicy amatorskiego biegania. Trasa biegu wynosi 2,3 km i przebiega wokół Małego Jezioraka. 
Zbiórka o godzinie 10:30 przed Amfiteatrem Miejskim w Iławie. Mile widziani są również kibice. Zawodnicy powinni ukończyć bieg w czasie nie krótszym niż 25 minut.
Start biegu: godzina 11:00. Zapraszamy!


2015-04-08
Otwarcie sezonu motocyklowego 2015 w Iławie

11 kwietnia w Iławie odbędzie się otwarcie sezonu motocyklowego. W programie wydarzenia znajduje się m.in. parada motocykli, pokaz starych aut i motocykli. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę. Zapraszamy!
Początek imprezy o godzinie 15:00 na parkingu przy ul. Biskupskiej 2.


2015-04-14
Pumptrack League w Iławie

18 kwietnia na torze rowerowym przy ul. Kopernika w Iławie odbędą się zawody z cyklu Pumptrack League. W programie m.in. zajęcia z ruchu drogowego, zawody na rowerach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz koncert.
Zapisy uczestników odbędą się w dniu zawodów o godzinie 9:30. Atrakcje dla dzieci rozpoczną się o godzinie 10:00, zaś same zawody o 12:15. Wpisowe wynosi 10 zł. Dla uczestników organizatorzy przygotują również poczęstunek. 

 


2015-04-24
Koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka

1 maja w naszej restauracji odbędzie się koncert dwóch wyjątkowych muzyków - Pawła Wójcika oraz Tomasza Sarniaka. Początek koncertu o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!


2015-05-08
Dzień Króla Holandii

9 maja w Iławie będzie obchodzony Dzień Króla Holandii. Z tej okazji odbędzie się Pomarańczowy Rajd Rowerowy im. Harma Venekampa, Europejski Festyn Rodzinny oraz Piknik Holenderski. Początek zabawy o godzinie 11:00. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.ilawa.pl


2015-06-25
XVII Iławska Fama Rock Festiwal

26 czerwca w Iławie po raz 17. odbędzie się Iławska Fama Rock Festival. Na scenie wystąpi m.in. T.Love, Pidżama Porno, Tripture.

Początek festiwalu 26 czerwca o godz. 17:00 w miejskim amfiteatrze. Koncerty będą trwać do 28 czerwca.


2015-07-09
Dni Iławy i Regionalne Święto Ryby

10 lipca rozpoczną się Dni Iławy połączone z Regionalnym Świętem Ryby. 
Przez cały weekend będzie odbywać się szereg atrakcji. Wśród nich m.in. konkursy kulinarne, turniej sportowy, spektakl dla dzieci oraz koncerty. Pojawi się również strefa z rozrywką dla dzieci oraz stoiska regionalne i artystyczne.
Świętowanie potrwa do 12 lipca.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie Iławskiego Centrum Kultury. 


2015-07-24
Międzynarodowy Festiwal Folkloru
26 lipca w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbędą się koncerty oraz pokazy taneczne zespołów folklorystycznych z całego świata i Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również Iławski Jarmark, na którym można będzie nabyć wyroby artystyczne oraz produkty naturalne z regionu. Cały plan festiwalu znajduje się na stronie Iławskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.


2015-07-30
Festiwal Jeziorak Szanty
31 lipca w Iławie rozpocznie się Festiwal Jeziorak Szanty. Pierwszego dnia festiwalu o godzinie 19:00 w amfiteatrze odbędzie się spektakl interaktywny pt. "Wyspa piratów" oraz koncert zespołu Anker, Atlantyda, Mechanicy Shanty. Drugiego dnia imprezy dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach, animacjach oraz konkurencjach sprawnościowych. Początek o godzinie 19:30 w Amfiteatrze.


2015-08-04
45. Old Jazz Meeting Złota Tarka
7 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja iławskiego festiwalu muzycznego Old Jazz Meeting Złota Tarka. W tym roku na scenie zaprezentują się takie zespoły jak: Beale Street Band, Big Band Tomasza Bielskiego, Adrian Canningham Quartet. 8 sierpnia w Starym Tartaku o godzinie 12:00 zaprezentuje się Krystian Brodacki, na koncert którego serdecznie zapraszamy. Wydarzenie zakończy się 9 lipca uroczystym koncertem w amfiteatrze. Szczegółowe informacje dotyczące biletów oraz koncertów znajdują się na stronie festiwalu.


2015-08-27
Regaty Pomarańczowe
27 sierpnia o godzinie 12:00 rozpoczną się XXXI Regaty Pomarańczowe im. Mariana Skubija. Udział w zawodach weźmie ponad 300 żeglarzy z całej Polski. Regaty zostaną rozegrane na jeziorze Jeziorak i potrwają do 29 sierpnia.


2015-09-04
V Iławski Półmaraton
6 września o godzinie 11:00 wystartuje Iławski Półmaraton. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na moście mieszczącym się na ul. Konstytucji 3 Maja, a meta maratonu będzie znajdować się na Bulwarze Jana Pawła II. Trasa będzie wiodła ulicami miasta oraz wzdłuż brzegu Jeziora Jeziorak.


2015-09-22
Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem

26 września w Iławie odbędzie się Piknik Inspiracji. W programie m.in. quiz z nagrodami, warsztaty naukowe, pokazy robotów, lepienie komet i budowa rakiet, a także koncert zespołu Crash Trio.
Piknik rozpocznie się o godzinie 10:00 w Amfiteatrze. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia. 


2015-10-01
I Iławski Bieg na Dychę o Puchar BricoMarche

4 października w Iławie o godzinie 11:00 wystartuje I Iławski Bieg na Dychę o Puchar BricoMarche. Trasa wyścigu wiedzie przez ulice miasta oraz wokół Małego Jezioraka. 
Start: ulica Mickiewicza.
Meta: iławska hala i amfiteatr.

Szczegółowe informacje dotyczące trasy oraz zapisów znajdują się na stronie organizatora. 


2015-10-23
III Iławski Bieg Leszcza

25 października o godzinie 11:00 wystartuje kolejny już Bieg Leszcza. Startem oraz metą zawodów jest Hotel Stary Tartak. 2,5-kilometrowa trasa biegu wiedzie przez ulicę Mickiewicza oraz Mały Jeziorak. Celem wydarzenia jest promowanie bezstresowego biegania oraz przywitanie jesieni. Trasę można pokonać także na rowerze czy hulajnodze lub też maszerując z kijkami do nordic walking. Na zakończenie organizatorzy przygotują ognisko oraz poczęstunek.  Zapraszamy zarówno do wzięcia udziału w biegu, jak i kibicowania jego uczestnikom.


2016-01-08
24. Finał WOŚP w Iławie

10 stycznia z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowano wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć m.in. wystawę pojazdów ekstremalno-wyczynowych, pokaz motocykli oraz tańca towarzyskiego. Zorganizowany zostanie też turniej sportowy oraz degustacja dań myśliwskich.
Szczegółowy harmonogram dostępny na stronie Iławskiego Centrum Kultury.


2016-01-13
"Kurza Góra" - ośrodek narciarski na Mazurach

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Ośrodka Narciarskiego "Kurza Góra", który znajduje się zaledwie 20 km od Starego Tartaku. To idealne miejsce na spędzenie chwil pełnych niezapomnianej zabawy podczas ferii zimowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Ośrodek Narciarski "Kurza Góra"


2016-01-21
Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

1 lutego w Starym Tartaku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem oraz fotografem - Tomkiem Michniewiczem. 
W ramach wydarzenia będzie można zdobyć zarówno książkę gościa, jak i jego autograf. 
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.


2016-03-07
Spotkanie z Piotrem Horzelą

17 marca w Starym Tartaku odbędzie się spotkanie z Piotrem Horzelą - podróżnikiem i fotografem. Na spotkaniu gość przedstawi ciekawe informacje o Sudanie Południowym. 
Podczas wydarzenia przygotowany zostanie także kącik malucha, gdzie na dzieci będą czekały kredki oraz kolorowanki.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. Wstęp wolny.


2016-04-05
Iławski Bieg Leszcza IV

10 kwietnia wystartuje 4. Iławski Bieg Leszcza. Zbiórka odbędzie się o godzinie 10:50 przy wiacie koło Starego Tartego.
Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00, a po jego zakończeniu dla zawodników zostanie przygotowane ognisko (kiełbaski we własnym zakresie) oraz gorąca herbata.


2016-04-14
Otwarcie sezonu motocyklowego 2016

16 kwietnia na ul. Biskupskiej 2 w Iławie odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego 2016.
W programie wydarzenia m.in. parada motocyklowa, pokazy sztuczek motocyklowych, wystawa moto retro, konkursy oraz atrakcje dla dzieci. Impreza będzie trwała w godzinach 14:00-18:00.


2016-05-05
Spotkanie z Kamilą Kielar

9 maja w Starym Tartaku odbędzie się połączone z prezentacją spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar. Jego tematem będzie "Yukon Bicecle Quest - rowerem przez północnokanadyjską zimę".
Wstęp wolny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.


2016-05-10
Pomarańczowy Rajd Rowerowy 2016

14 maja o godzinie 12:00 z Ekomariny wystartuje tegoroczny Pomarańczowy Rajd Rowerowy. Od godziny 11:30 będzie można sprawdzić stan techniczny roweru i odebrać pamiątkową koszulkę.
14-kilometrowa trasa rajdu biegnie m.in wzdłuż Jeziora oraz przez Szałkowo. Metą jest Gimnazjum nr 1. 


2016-05-19
I Ogólnopolski Festiwal Biegowy o Puchar Bricomarche

Festiwal odbędzie się 5 czerwca. Udział mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Dorośli będą mieli do pokonania 10- i 5-kilometrowe trasy wiodące przez ulice Iławy oraz wokół Małego Jezioraka, zaś dzieci i młodzież od 100 metrów do 2500 metrów.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ilawa.pl


2016-06-07
Wodny rajd dookoła Małego Jezioraka

Rajd odbędzie się 19 czerwca. 
Rejestracja zawodników zostanie przeprowadzona w godz.9:00-11:00. 
Kategorie do wyboru:
a) HOBBY - dla dzieci do lat 12 (wybór dowolnego dystansu, dostosowanego do możliwości dziecka)
b) FIT - mężczyźni i kobiety do lat 16 oraz kategoria OPEN (dystans 750 m)
c) MEGA - 1500 m
d) GIGA - tylko dla uczestników startujących w kategorii OPEN (dystans 3000 m).

Ponadto, na brzegu zostaną zorganizowane m.in. pokazy tańca i akrobatyki. 
Start imprezy o godz. 12:15.


2016-06-21
XVIII Iławska Fama Rock Festiwal

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 25 czerwca w Amfiteatrze Miejskim. Gwiazdą wieczoru będzie TSA. Na scenie zaprezentuje się zespół Szumkot, Tripwire, Vervrax, 1 One. 
Bilety w cenie 20 zł można nabyć na stronie www.eventim.pl oraz w Iławskim Centrum Kultury.
Początek festiwalu o godzinie 17:00.


2016-06-29
Dni Iławy 2016

9 lipca rozpoczną się tegoroczne obchody Dni Iławy. Przy Amfiteatrze utworzona zostania specjalna strefa dla dzieci z karuzelą i zjeżdżalniami. Na scenie zaprezentuje się m.in. zespół Leszcze, The Postman, Ray Wilson oraz Andrzej Cierniewski. Powstaną również stoiska, w których można będzie nabyć ciekawe przedmioty kolekcjonerskie. Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się na stronie Iławskiego Centrum Kultury.
Dni Iławy będą trwały do 10 lipca. Wstęp wolny.


2016-07-12
Ogólnopolski Piknik Żeglarski Nad Małym Jeziorakiem

Piknik odbędzie się 31 lipca. W programie XVII Regaty Olbojów w klasie Optimist Yellow Cupe, warsztaty plastyczne, konkursy żeglarskie, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz koncerty. Na scenie przy Galerii Jeziorak od godziny 16:00 na scenie pojawi się: North Cape, Flash Creep oraz Mietek Folk. Regaty rozpoczną się o godzinie 12:00.

 


2016-07-21
Złota Tarka 2016

5 sierpnia rozpocznie się 46. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka".
Na scenie zaprezentują się wspaniali muzycy, tacy jak Ewa Bem, RB Dixie Five, Swing Quartet Marka Shepherda Jazmosfera. Odbędzie się również jam session oraz Parada Nowoorleńska.
Festiwal będzie trwał do 6 sierpnia.
Szczegóły na www.ickilawa.pl/


2016-08-10
Prezentacje teatrów ulicznych

Wydarzenie odbędzie sie 20 sierpnia w Amfiteatrze. Na scenie zaprezentują się artyści wykonujący animacje cyrkowe, akrobatyczne sztuki walki oraz pokazy pirotechnicze. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie www.ickilawa.pl
Występy rozpoczną się o godz. 17:00. Wstęp darmowy.


2016-08-17
Kabareton 2016

26 sierpnia na scenie iławskiego Amfiteatru wystąpią dwie popularne grupy kabaretowe - Kabaret Młodych Panów oraz Kabaret Smile.
Występy rozpoczną się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w Iławskim Centrum Kultury. 

Zdjęcie: http://www.ilawa.pl/


2016-08-29
VI Iławski Półmaraton

Półmaraton wystartuje 4 września o godz. 11:00. Dzień wcześniej odbędą się wyścigi dla dzieci oraz zawody w marszu nordic walking. Przeprowadzone zostaną również biegi rolkarzy.
Szczegółowe informacje na stronie www.maraton-ilawa.pl. Zachęcamy do kibicowania wszystkim uczestnikom zawodów. 


2016-09-13
II Piknik Inspiracji Nad Małym Jeziorakiem

Piknik odbędzie się 24 września w Amfiteatrze. W programie m.in. kuchnia molekularna, warsztaty tworzenia latawców, eksperymenty, zajęcia naukowe. Wydarzenie zakończy pokaz laserów przestrzennych, który odbędzie się o godzinie 21:00.
Początek pikniku o godzinie 10:00.
Zdjęcie: www.facebook.com/piknikinspiracji/


2016-11-16
Spotkanie z Arkadiuszem Arunem Milcarzem

Spotkanie odbędzie się w 23 listopada w Starym Tartaku. Jego tematem będzie "Czad. W poszukiwaniu straconego...". Początek o godzinie 18:30. Wstęp bezpłatny.
Po spotkaniu będzie można nabyć książki Arkadiusza Aruna Milcarza. Serdecznie zapraszamy.


2016-11-25
Spotkanie z Krzesimirem Dębskim

2 grudnia o godz. 18:00 w iławskim Kinoteatrze odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym i cenionym polskim kompozytorem - Krzesimirem Dębskim, który opowie o swojej książce pt. "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia". Po spotkaniu wystąpi ze swoim recitalem Anna Jurksztowicz.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w Iławskim Centrum Kultury.

 


2016-12-05
Spotkanie z Agatą Włodarczyk-Bucharowską

12 grudnia w Starym Tartaku odbędzie się spotkanie z podróżniczką Agatą Włodarczyk-Bucharowską oraz jej psem Diuną. Temat spotkania to "Himalaje na 4 łapach". Podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę pani Agaty.
Początek o godzinie 18:15. Wstęp wolny. 


2016-12-13
Parada Świąteczna

Parada przejdzie ulicami Iławy 18 grudnia. Udział w niej weźmie m.in. św. Mikołaj, Królewna Śnieżka i Bałwanek.
Uczestnicy wyruszą  sprzed Ratusza Miejskiego o godzinie 17:00. Finał odbędzie się w Amfiteatrze, gdzie zaprezentowany zostanie spektakl pt. "Smakowite pierniczki".


2016-12-28
Koncert Noworoczny

Koncert odbędzie się 8 stycznia 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej w Iławie. Na scenie wystąpi Emilia Czekała oraz Michał Grobelny, którym będzie towarzyszyć Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały. Artyści zaprezentują piosenki filmowe.
Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.


2017-01-10
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia w Iławie z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się szereg ciekawych imprez. W programie m.in. zawody sportowe, występy artystyczne i wystawa pojazdów ekstremalno-wyczynowych. 
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Iławskiego Centrum Kultury.

Zdjęcie: www.ickilawa.pl/


2017-01-17
Koncert JAZZensemble Düsseldorf

Zespół wystąpi 21 stycznia w iławskim Kinoteatrze Pasja. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory nawiązujące do jazzu oraz popkultury.
Początek o godz. 18:00. Wejściówki można odebrać w Iławskim Centrum Kultury.


2017-02-10
III Iławskie Targi Ślubne

Targi odbędą się 26 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej. W programie m.in. pokazy sukien ślubnych, konkursy i występy artystyczne. 
Targi będą czynne w godz. 11:00-17:00. Wstęp - 7 zł/os. dorosła. 


2017-03-06
Dzień Kobiet w Iławie

8 marca przed Galerią Jeziorak odbędzie się szereg wydarzeń zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet. W programie m.in. konkurencje sportowe, pokazy tańca klasycznego, mistrzostwa w wiązania krawata.
Rozpoczęcie zabawy o godz. 17:00.

Fot. www.facebook.com/IlawskiPolmaratonLaRive/


2017-03-10
VI Iławski Bieg Leszcza

Bieg wystartuje 26 marca o godzinie 10:00. Po zakończeniu zawodów uczestnicy będą mogli wziąć udział w ognisku (prowiant we własnym zakresie).
Zbiórka o godzinie 9:50 przy wiacie koło hotelu Stary Tartak.


2017-03-17
Grand Prix w Aquathlonie

Zawody odbędą się 2 kwietnia o godzinie 8:30 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Iławie.
Zapisy oraz regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie mosilawa.pl


2017-04-03
Wyścig Pięciu Jezior 2017

Wyścig rozpocznie 23 kwietnia o godz. 11:00. Startem i metą jest stacja Duet. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 10 km, 30 km, 50 km. Trasa wyścigu biegnie wzdłuż m.in. Jeziora Brzozy oraz Jeziora Czerwonego.


2017-04-25
Pomarańczowy Rajd Rowerowy

Rajd wystartuje 20 maja o godzinie 12:00. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 12 km. Start spod Ekomariny Iława.


2017-05-22
Iławski Bieg Na Dychę

4 czerwca odbędzie się Iławski Bieg Na Dychę. Zorganizowane zostaną także biegi dla dzieci i młodzieży. Trasa poszczególnych biegów liczy od 100 m do 10 km.
Informacje o zapisach oraz harmonogram startów znajduje się na stronie biegnadyche.pl

 


2017-06-07
Disco Hits Iława

Zabawa zostanie zorganizowana 16 czerwca o godz. 19:00 na parkingu przy basenie miejskim. Na scenie wystąpi m.in. zespół Akcent, Milano i Boys.
Sprzedaż biletów prowadzi Iławskie Centrum Kultury.


2017-06-16
Stary Tartak Cup 2017

Turniej tenisowy zostanie rozegranie od 17 do 18 czerwca. Każdego dnia zawody rozpoczną się o godz. 10:00 na kortach przy ul. Sienkiewicza 1. Osoby chętne do wzięcia udziału w turniej mogą zapisywać się w dniu wydarzenia.


2017-06-19
IV Regaty Smoczych Łodzi

1 lipca na Małym Jezioraku (przy Amfiteatrze) przeprowadzone zostaną Regaty Smoczych Łodzi O Złote Wiosło Jezioraka. Zawody odbędą się na dwóch torach (200 m i 1000 m). Początek o godz. 10:00.


2017-07-04
Dni Iławy 2017

Tegoroczne obchody Dni Iławy będą trwały od 15 do 16 lipca. W Amfiteatrze wystąpi: Sylwia Grzeszczak, Majka Jeżowska, Mariusz Kalaga, zespół Wilki oraz Damian Holecki. Wstęp wolny.
Przez dwa dni w godz. 12:00-20:00 będzie otwarta Bezpłatna Strefa Rekreacyjna dla dzieci. Harmonogram koncertów jest dostępny na stronie www.ickilawa.pl


2017-07-12
Iława Blues Party

22 lipca zapraszamy do zabawy na Międzynarodowym Festiwalu Bluesowym - Iława Blues Party. Na scenie wystąpi: Tortilla, The White Trash All Stars, OldBreakout, Niki Buzz Blues Project.
Zabawa rozpocznie się o godz. 19:00 w Amfiteatrze Miejskim. Wstęp wolny. 


2017-08-01
Szanty nad Jeziorakiem

5 sierpnia na plaży miejskiej przy ul. Kajki w Iławie zostaną zaprezentowaną utwory związane z tematyką morską. 
Zabawa rozpocznie się o godz. 15:00.

 


2017-08-07
Old Jazz Meeting

Od 12 do 13 sierpnia będzie trwał 47. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „ Złota Tarka”. Wystąpi m.in. Wojciech Karolak, Jose Torres z zespołem oraz Piotr Baron.
Informacje o biletach oraz harmonogram koncertów znajduje się na stronie www.ickilawa.pl


2017-08-16
Kabareton 2017

25 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim wystąpią znane i lubiane kabarety. Na scenie swoje skecze zaprezenuje Kabaret Neo-Nówka oraz Made in China. Rozpoczęcie o godz. 18:00.
Bilety w cenie 30 zł można nabyć w Iławskim Centrum Kultury.


2017-09-04
Piknik Inspiracji 2017

Piknik odbędzie się 16 września. W programie m.in. Pokazy Małego Inżyniera i pokazy hydro-odrzutowe. Początek zabawy o godz. 9:30 w Amfiteatrze.
Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie www.piknikinspiracji.pl


2017-09-18
Spotkanie z Małgorzatą Szumską

25 września w Restauracji Stary Tartak odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Szumską. Temat spotkania to "Twarze tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach". Początek o godz. 18:15.


2017-11-03
Spotkanie podróżnicze z Alicją Rapsiewicz

9 listopada o godz. 18:15 zapraszamy do Starego Tartaku na spotkanie z Alicją Rapsiewicz. Podróżniczka opowie o swoich wojażach do Australii. Wstęp wolny.


2017-11-21
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

Jarmark odbędzie się 18 grudnia o godz. 13:00 na parkingu kinoteatru. O godz. 17:00 spod Ratusza Miejskiego wyruszy Parada Świąteczna, która dotrze do Amfiteatru, na scenie którego wystawiony zostanie spektakl dla dzieci.


2017-12-22
Koncert Noworoczny 2018

Koncert odbędzie się 7 stycznia o godz. 17:00 w hali sportowo-widokowiskowej. Na scenie wystąpi Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej wraz z solistami. Wstęp wolny.


2018-02-09
Iławskie Targi Ślubne 2018

Targi odbędą się 25 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej. Zaprezentowane zostaną m.in. stroje i zespoły weselne. Targi będą czynne w godz. 11:00-17:00.


2018-03-02
Koncert zespołu Shannon

Na koncert zapraszamy 15 marca o godz. 19:00. Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i world, z rockiem, jazzem, czy popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który zawsze brzmi rozpoznawalnie. 
Rezerwacja miejsc: 603 522 588.

 


2018-04-09
Koncert Pinky Loops & The Echos Project

13 kwietnia o godz. 19:00 w Starym Tartaku odbędzie się koncert, na którym wystąpi duet Pinky Loops grający znane utwory na skrzypach elektrycznych oraz The Echoes Project, który zaprezentuje utwory legendarnej formacji Pink Floyd.
Bilety w cenie 40 zł/os. do nabycia w Starym Tartaku.


2018-04-16
Lotnicza Majówka 2018

12 maja w Iławie w ramach Lotniczej Majówki będzie można zobaczyć wyjątkowe pokazy lotnicze nad jeziorem Jeziorak. W programie także koncert zespołu ENEJ oraz wystawa stoisk związanych z lotnictwem. Szczegóły na stronie http://www.lotnicza.ilawa.com.pl/page/

 


2018-05-28
Dni Iławy 2018

14 i 15 lipca będą świętowane Dni Iławy. Z tej okazji na scenie wystąpi m.in. Beata i Bajm oraz Andrzej Piaseczny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.ickilawa.pl


2018-07-30
"Złota Tarka" 2018

Od 10 do 12 sierpnia w Iławie będzie trwał 48. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting "Złota Tarka". Na scenie zaprezentują się zarówno polscy, jak i zagraniczni jazzmani.
Harmonogram koncertów jest dostępny na stronie www.ickilawa.pl


2018-08-21
Kabareton 2018

31 sierpnia na scenie iławskiego amfiteatru wystąpią znane i lubiane polskie kabarety - Nowaki oaz Kabaret skeczów Męczących. Początek o godz. 18:00. Wstęp: 50 zł.


2018-09-10
Pożegnanie sezonu

15 września zapraszamy do restauracji Stary Tartak na zakończenie sezonu. Zabawa będzie trwała od 15:30 do 18:30. Na scenie wystąpi szantowy zespół Ostatnia Deska Ratunku. Wstęp wolny.


2019-10-01
Spotkanie z Katarzyną Sarnowską

Mieszkańcy Iławy mogą szykować się na miesiąc pełen wydarzeń!

Wszystkie październikowe wydarzenia rozpoczyna spotkanie z Katarzyną Sarnowską, które odbędzie się 03.10.2019 roku o godzinie 17:00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do czytelni ogólnej MBP.


2019-10-22
Aktywnie działanie seniorów w Iławie

Zostały tylko 3 dni żeby złożyć swoje zgłoszenie do Miejskiej Rady Seniorów w Iławie. Jest to świetna inicjatywa i sposób, żeby aktywnie działać na rzecz naszego pięknego miasta.

Wnioski można złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta w Iławie (pok. 312), bądź też wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat: http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/59166-ilawa-trwa-nabor-do-miejskiej-rady-seniorow/


2019-10-29
Kręte drogi Iławy do Polskości

„Kręte drogi Iławy do Polskości” to nowa, terenowa gra, zorganizowana przez stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Cała zabawa ma się rozpocząć 16.11.2019 o godzinie 15:00. Zapisy już trwają, ale chętnych nie brakuje!

Gra ma na celu nie tylko zachęcić młodzież do zabawy, ale przede wszystkim do edukacji. Poznają oni ciekawostki dotyczące naszego pięknego miasta. Serdecznie zapraszamy!

Plakat: http://www.infoilawa.pl


2020-06-25
Dni Iławy

Dni Iławy odbędą się w dniach 10-12 lipca, ze względu na pandemię koronawirusa nie tak huczne jak w poprzednich latach. Szczegóły obchodów Dni Iławy podało Iławskie Centrum Kultury, będące ich głównym organizatorem.

PROGRAM

10 lipca (piątek)
- 17:00 - obchody 100-lecia plebiscytu na Warmii i Mazurach, miejsce: kinoteatr

11 lipca (sobota)
- 13:00 - spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka” w wykonaniu aktorów Teatru Czwarte Miasto, miejsce: kinoteatr
- 13:00 - fotolustro z ArtStory - pamiątkowe zdjęcia dla każdego, miejsce: kinoteatr
- 13:00 - 15:00 - „Muzyka w mieście” w wykonaniu orkiestrantów Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Michała Kowalewskiego, miejsce: przy Galerii Jeziorak
- 19:00 - koncert „Asia Dembler & Sławek Kasprzycki - akustycznie”, miejsce: amfiteatr
- 20:00 - PARA, miejsce: amfiteatr
- 21:30 - Renata Przemyk Akustik Kwartet, miejsce: amfiteatr
- 22:00 - kino samochodowe, „Najlepszy”, PL, 2017 r., biograficzny, miejsce: parking przy basenie

12 lipca (niedziela)
- 16:00 - biesiada staropolska, miejsce: amfiteatr
- 18:00 - koncert Haliny Frąckowiak, miejsce: amfiteatr
- 21:30 - kino samochodowe, „Wciąż ją kocham”, USA 2010 r., melodramat/romantyczny, miejsce: parking przy basenie

Wstęp wolny.

Plakat: http://ilawa.wm.pl/


2020-02-04
U Studni

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 07.03.2020 o godz. 19:00. Cena biletów: 50 zł.


2020-07-28
Stachuriada

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia w amfiteatrze w Siemianach odbędzie się "Stachuriada", którego hasłem przewodnim będzie "Poezja przetrwa wszystko". Muzyczne spotkanie z poezją śpiewaną poświęcone pamięci poety Edwarda Stachury rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp jest wolny; ilość miejsc, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, ograniczona.

Plakat: http://www.infoilawa.pl


2020-08-19
Pierwszy w Iławie Ekojarmark

22 sierpnia w godzinach 10:00 - 16:00 odbędzie się pierwszy w Iławie Ekojarmark, na którym uczestnicy będą mogli kupić nie tylko zdrowe jedzenie ale również naturalne kosmetyki czy biżuterię. Wśród produktów znajdą Państwo: świeże warzywa ekologiczne, domowe soki i przetwory, zakwasy buraczane, chleby, słodkie wypieki, wędliny, a także wyroby szydełkowe i mydła glicerynowe.

Pojawią się także atrakcje dodatkowe jak warsztaty dla dzieci czy konkursy o tematyce ekologicznej.

Plakat: http://www.infoilawa.pl


2019-11-15
Otwarcie nowego sezonu łyżwiarskiego

Dzień 23.11 to szczególna data, dla zapalonych łyżwiarzy! To właśnie wtedy, w Iławie, zostanie po raz pierwszy otwarty nowy sezon łyżwiarski, a w związku z tym, również iławskie lodowisko. Tafla będzie dostępna każdego dnia, w godzinach 9:30-21:00.

Bilet normalny 7zł, ulgowy 4 zł.

Serdecznie zapraszamy!


2020-09-01
Koncert Anity Lipnickiej

Do tego wydarzenia zostało co prawda jeszcze trochę czasu, ale to najlepszy moment, żeby zakupić bilety bez niepotrzebnego stresu. Serdecznie zapraszamy na koncert Anity Lipnickiej, który odbędzie się w Iławie dnia 04.10.2020 roku od godziny 19:00. Koncert jest zwieńczeniem 25 lat występów na scenie, dlatego weźcie ze sobą dobry humor i do zobaczenia

Plakat: https://www.facebook.com/events/iławskie-centrum-kultury.


2020-10-23
„Fuzja dźwięków” w Iławie

Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (26.10) to będzie kulminacja muzyczna wspaniałych i cenionych artystów. Krzesimir Dębski, Jerzy Styczyński i Urszula Fryzki już niebawem zagoszczą na Iławskiej scenie. Koszt biletu 100 zł (http://bit.ly/3d2wbtP). Zapraszamy!

Plakat: www.infoilawa.pl


Stary Tartak **** Hotel i Restauracja

14-200 IŁAWA, ul. Biskupska 5

Współrzędne geograficzne:

N 53° 35'

E 19° 33'

Recepcja

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

Tel. kom: +48 661 888 555

E-mail: recepcja@starytartak.com.pl

Restauracja

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

Tel. kom: +48 603 522 588

E-mail: restauracja@starytartak.com.pl

Marketing

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

E-mail: konferencje@starytartak.com.pl