facebook
twitter
  • tartak25
  • tartak26

Atrakcje wodne

Niewątpliwą atrakcją terenu są same Mazury w tym wypadku Zachodnie i fakt, że Hotel Stary Tartak leży bezpośrednio nad jeziorem. Bliskość Jezioraka najdłuższego jeziora w Polsce przyciąga tu wytrawnych żeglarzy, kajakarzy i innych miłośników sportów wodnych. Rokrocznie organizowane są zawody pływackie, kajakarskie oraz regaty. Latem warto skorzystać ze sportów wodnych, takich jak: kajakarstwo, żeglarstwo, surfing, windsurfing, kitesurfing i wiele innych.

Ciekawą informacją jest ta, że drogą wodną poprzez Jeziorak i Kanał Elbląski można dotrzeć do Zalewu Wiślanego i Zatoki Gdańskiej. Ukryte w lasach Jezioro Jasne jest ewenementem w skali kraju, nie tylko ze względu na I gatunek czystości wody, ale i ze względu na głębokość - prawie 20 m.

Inne atrakcje
Malownicze położenie hotelu oraz bogactwo otaczającej przyrody tworzą klimat miejsca, do którego naprawdę warto przyjechać. Zapomnij o problemach i daj się oczarować urodą tego przepięknego zakątka, oferującego wiele form aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Proponujemy piesze wędrówki po mazurskich lasach, przejażdżki rowerowe, wycieczki statkiem po najdłuższym w Polsce jeziorze Jeziorak, pływanie łódką czy rowerem wodnym, a także zbieranie grzybów i jagód. Ponadto w pobliżu hotelu znajdują się; korty tenisowe, basen, kręgielnia, siłownia.

Po aktywnym wypoczynku zapraszamy na taras hotelu, by w blasku słońca, przy lampce wina i ulubionej książce raz jeszcze zachwycić się urokiem naszej wyjątkowej lokalizacji, nad Małym Jeziorakiem.

A co jeśli za oknem mróz i śnieg? Chętnie zorganizujemy kulig z ogniskiem, kiełbaskami i grzanym winem lub gorące spotkanie przy grillu.

Dla tych, którzy interesują się historią i sztuką polecamy piękne zdjęcia wiszące w Restauracji Stary Tartak mówiące o historii Iławy i okolic. Natomiast tym, którzy znajdą czas, by zwiedzić zabytki Iławy i okolic proponujemy: XIV wieczny gotycki kościół, neobarokowy ratusz miejski, neoklasycystyczny kinoteatr, amfiteatr miejski oraz liczne kawiarnie i restauracje - tworzą niepowtarzalną mieszankę stylów.

Stary Tartak **** Hotel i Restauracja

14-200 IŁAWA, ul. Biskupska 5

Współrzędne geograficzne:

N 53° 35'

E 19° 33'

Recepcja

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

Tel. kom: +48 661 888 555

E-mail: recepcja@starytartak.com.pl

Restauracja

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

Tel. kom: +48 603 522 588

E-mail: restauracja@starytartak.com.pl

Marketing

Tel. stacjonarny (centrala): +48 89 640 13 13

E-mail: konferencje@starytartak.com.pl